Logo

Povedeme vaše účetnictví tak, jak se má

99% našich zákazníků je s námi již více než 15 let

Každý ekonomický subjekt má jisté odpovědnosti ve vztahu s finančním úřadem. To znamená, že musí pravidelně podávat daňová přiznání ve kterých dokumentuje kolik peněz vydělal a jak moc může tudíž přispět do státní pokladny

To je samozřejmě v pořádku. Problém ovšem vzniká v okamžiku, když přijde polovina měsíce března a podnikatel zjišťuje, že přišel čas, kdy je třeba připravit daňové přiznání.

V takový okamžik dochází u mnohých z nás k velkému množství stresu, protože je na čase, na nějaký čas (i kdyby např. jen pár hodin) opustit svoji práci, která podnikatele živí a věnovat se shánění dokladů, zjišťování, jak na tom vlastně za celý rok je a připravit si nervy na vyplňování formulářů, které mnohým nic neříkají.

Vůbec si nedovolujeme tvrdit, že všichni podnikatelé jsou takoví. Jenže mnozí z těch, kteří v dnešní složité době bojují o to, aby uživili sebe, nebo svou rodinu, se snaží využít všechen čas na svou práci a na papírování a nebo dokonce studium daňových zákonů jim vůbec nezbývá čas.

Jeho doklady se tedy válí na různých místech a když přijde ten čas, pak z toho jde hlava kolem.

My jsme pracovali velmi dlouho na to, abychom získali zkušenosti s pomocí podnikatelům, kteří potřebují mít ve věcech pořádek a raději než stres z vedení účetnictví a přípravy přiznání k daňím, věnuje svůj čas své firmě, tak aby se její provoz nezastavil.

Jste malý podnikatel a nebo firma?

Je úplně jedno, zda-li jste OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná), či firma se zaměstnanci. Pro každého přináší spolupráce s účetní firmou jisté výhody.

Proč by měla firma uvažovat nad externí spolupráci s účetní firmou?

Firmy se zaměstnanci mají mnohdy vlastní účetní, která se stará o ekonomický "pořádek" ve firmě. To je v naprostém pořádku. Postará se o vše, co je třeba a díky tomu může firma fungovat.

Popovídejme si ale o optimalizaci nákladů. Spočítáte-li si jednoduše mzdové náklady, které s sebou nese - mít vlastní účetní, zjistíte, že pro mnoho firem je to poměrně zatěžující luxus.

Nevěříte? Podívejte se blíže na obrázek s grafem srovnání nákladů na vlastní účetní / účetní firmu. S největší pravděpodobností Vám bude jasné, co jsme tím mysleli. Účetní firma pracuje, jen když to od ní potřebujete. Pokud ne, vaše náklady nijak nevzrůstají a vy tak za rok ušetříte poměrně vysokou částku.

Proč by měla OSVČ přemýšlet nad spoluprací s účetní firmou?

Spolupráce s účetní firmou vám samozřejmě přinese mnoho pozitivního a to dokonce i oproti levnější variantě, kdy vám účetnictví zpracovává samostatná účetní.

Samostatná účetní totiž i když levněji, většinou nemá čas na vlastní školení a díky tomu jí mohou uniknout důležité informace, které vás mohou ve výsledku stát nemalé peníze. Nesmíme zapomenout, že všechno se mění a mění se i účetní zákony a spousta důležitých věcí, na kterých můžete vydělat a nebo tratit. Mnoho samostatných účetních není také nijak zajištěna (pojistěna) ani nepodléhá žádné kontrole. Díky tomu vzniká možnost, že najednou přijde chvíle, kdy vám zavolají z finančního úřadu a budou po vás požadovat doplňující informace, či vysvětlení a budete v lepším případě muset "jen" opravovat své přiznání.

U účetní firmy je taková pravděpodobnost o mnoho menší a navíc v případě jakéhokoli problému je účetní firma, která za vás utíka na finanční úřad a veškeré nejasnosti řeší.

Proč byste měli uvažovat nad spoluprací s firmou Abacus Economy?

  • 20 let pomáháme živnostníkům i firmám 
  • 99 % zákazníků je s námi přes 10 let 
  • Účetnictví je naše vášeň a práce pro vás nás baví 
  • nabídneme vám veškeré služby: od daňového přiznání až po mzdy 
  • v naší firmě vám pomáhají tři usměvavé účetní
Postaráme se o vaše účetnictví a vy získáte více času na vaše podnikání. Jsme cenově dostupnější než zaměstnávání vlastní účetní. Nemusíte za svoji účetní platit pojištění proti případným rizikům, ani průběžné vzdělávání a věnovat čas sledování zákonů. Již při první schůzce vám poradíme jak ušetřit za naše služby. Potřebujete sledovat ekonomické výsledky vaší společnosti? Ani to pro nás není žádný problém.